1834 AJ SINT PANCRAS
Aan de zeer lommerrijke Benedenweg, verscholen in het groen staat deze verrassend grote, stijlvolle vrijstaande woning met vrijstaande stenen atelier-/hobby-/schuurruimte (circa 35 m²) op een riant perceel van bijna 600 m². Deze knusse en sfeervolle woning werd omstreeks 1830 gebouwd, omstreeks 1930 geheel uitgebouwd en vanaf circa 1970 geheel gerenoveerd. Een woning waar er maar een van is! De woning combineert de sfeer van weleer met hedendaags wooncomfort.
De unieke plek van de woning, midden op de kavel, op ruime afstand van de weg maakt het gevoel van buitenleven optimaal. De fraaie woning is gelegen op een ruim perceel eigen grond, omvattende een mooie boomopstand, een fraai aangelegde tuin welke op het zuiden en westen is gelegen en een groot zonneterras. Zodra u het perceel op rijdt, heeft u het gevoel dat u een andere wereld binnenstapt. Dit is werkelijk de perfecte locatie om te relaxen na een dag hard werken en tot uzelf te komen.
Het gevoel van vrijheid is ongekend.
De woning is geheel traditioneel gebouwd en naderhand flink aangepakt. Zo is de woning in de jaren ’70 geheel gerenoveerd en onder andere voorzien van nieuwe binnenmuren, vloeren, dak, elektriciteit- en overig leidingwerk, cv- installatie, hardhouten kozijnen, ramen en deuren. De woning heeft nog diverse stijlkenmerken die typerend zijn voor een landhuis. Bijzonder fraai is de vormgeving van de woning waarbij landelijke sfeer en hedendaags wooncomfort elkaar op fantastische wijze ontmoeten. Het object is goed onderhouden, netjes afgewerkt ”met oog voor detail” en door de aanwezigheid van vele raampartijen met fraaie roedeverdeling, is dit een heerlijk open en stijlvol woondomein met optimale lichtinval. Het bijzondere karakter van dit object is mede terug te vinden in het feit dat diverse ruimten met elkaar in open verbinding staan. Kortom: een sfeervolle woning met volop ruimte in en om de woning. Kom kijken en u zult zich hier thuis voelen!
Het object laat zich niet in enkele woorden beschrijven, dit is een woning die u gezien moet hebben en die daarna overtuigt! Niet voor niets is het plezierig wonen in Sint Pancras. Deze plaats maakt deel uit van de uitgestrekte gemeente Langedijk en beschikt over een zeer hoog voorzieningenniveau, waaronder diverse scholen, winkels en sportfaciliteiten. Er zijn vele fiets- en wandelroute’s in de nabijheid aanwezig. De centrale ligging ten opzichte van Alkmaar en alle dorpse voorzieningen in de nabijheid completeren het geheel.
Begane grond: entree, ruime hal, trapkast, toiletruimte, heerlijk royale woonkamer voorzien van massief houten vloerdelen, balkonplafond, zitkuil en open haard. De aan de achterzijde van de woning gesitueerde grote raampartijen en openslaande tuindeur geeft u toegang tot de achtertuin. Vanuit deze heerlijke leefruimte beschikt u over een prachtig uitzicht over de eigen voor- en achtertuin en kunt u volop genieten van zon- en lichtinval. De open keuken beschikt over een bijzonder fraaie hoekkeuken. Deze is in 2009 middels ouderwets handwerk nieuw gerealiseerd. De keuken is een lust voor het oog en is bovendien van alle gemakken voorzien. Denk hierbij aan een koelkast, gasfornuis, oven en wasemkap. De mooie kleurstelling van de kastjes en het natuurstenen aanrechtblad zal u aanspreken. Ideaal is de grote bijkeuken met opstelling van de cv-ketel met wasmachineaansluiting en provisieruimte. De op de begane grond gelegen jaren ’70 badkamer is voorzien van een ligbad, aparte douchegelegenheid en een wastafel. De qua tegelwerk gedateerde ruimte is verrassend ruim opgezet en nog uitstekend bruikbaar.
1e Verdieping: op deze verdieping bevinden zich in totaal een viertal (!) prima slaapkamers, waarvan een voorzien is van een dakkapel. Deze mooi afgewerkte verdieping is circa 5 jaar geleden geheel onderhanden genomen en dat is te zien. Indien gewenst zijn er volop uitbreidingsmogelijkheden aanwezig. Informeer naar uw mogelijkheden.
De stenen schuur-/berg-/atellierruimte zal het hart van de liefhebber sneller laten kloppen. Deze ruimte doet thans dienst als muziek-/logeerruimte, echter kan ook voor andere doeleinden worden aangewend. Er is een grote bergzolder aanwezig.
Het geweldige perceel rondom de woning biedt plaats aan volwassen groenborders, een groot zonneterras, een eigen oprijpad met plaats voor meerdere auto’s en is fraai aangelegd.
Bijzonderheden:
Prachtige kavel grond
Geweldige ligging aan de lommerrijke Benedenweg
Parkeren op eigen terrein
Traditionele bouwwijze
Geheel gerenoveerd in de jaren ’70
Circa 58 m² grote woonkamer
Mooie, moderne keuken voorzien van apparatuur
Verwarming middels cv-ketel (lease)
Sfeervol, karakteristiek woonhuis met allure
Prachtige tuin rondom de woning
Groot, zonnig en beschut terras op het zuiden en westen
Circa 35 m² grote schuurruimte met bergzolder
Schilderwerk in 2011 uitgevoerd
In totaal 4 slaapkamers op de verdieping aanwezig
Een woning welke zeker de moeite waard is om de sfeer en ruimte zelf te ervaren, U bent van harte welkom!
http://www.funda.nl/koop/sint-pancras/huis-48565627-benedenweg-54/








